Czym jest sonoterapia?

Prócz masażu oraz wielu innych metod relaksacyjnych, sonoterapia jest nadzwyczaj skuteczną technologią medyczną dla organizmu. W tej technice dźwięki i ultradźwięki są używane do normowania wibracji ciała pacjenta.

Pragniesz dowiedzieć się więcej o jej beneficjach?

Czym jest sonoterapia?

W 1925 r. francuski fizyk Louis de Broglie wykazał, że wszelkie elementy wszechświata, w jakich ludzkie ciało jest cząstką, podlegają wibracji. W ten sposób ciało ludzkie odpowiada na wszelkie wibracje oraz miarodajne fale dźwiękowe. Następnie badacze i doktorowie wykryli właściwości dźwięku na tężyznę fizyczną. W ten sposób zdali sobie kwestię, że dźwięki mają zdolność modyfikowania transferu krwi.

W efekcie zdajemy sobie sprawę z tego, że ciało ludzkie wibruje z miarodajną częstotliwością. Po uderzeniu, na przykład, częstotliwość ta jest modyfikowana oraz wywołuje zakłócenia. Stosowanie należytej częstotliwości do tej części ciała ludzkiego, jaka doświadczyła ciosu, zezwala normować wibracje i odzyskać zdrowie dzięki kumulacji energii. Sonoterapia jest w szerokim zakresie wykorzystywana w leczeniu bólu stawów oraz mięśni. Ultradźwięki są przede wszystkim efektywne w leczeniu kamieni nerkowych, co zapobiega interwencji chirurgicznej.

Na świecie jest kilka technologii sonoterapii:

Kuracja dźwiękiem Mannersa

Metoda oparta na drganiach. Technologia ta jest w szerokim zakresie wykorzystywana w Stanach Zjednoczonych i jest niezwykle efektywna u pacjentów, szczególnie tych cierpiących na stres.

Metoda Thomatisa

Ta metoda użytkuje muzykę oraz brzmienia jako środek uzdrawiania.

Metoda akustyczna

Ta metoda rodowodu fińskiego użytkuje fale wytwarzane przez komputer, a później transmituje je do ciała ludzkiego pacjenta za pomocą głośników zintegrowanych w określonym fotelu. Ta ostatnia technika o wiele zmniejsza napięcie mięśni. Można także oznajmić, że metoda akustyczna pomaga obniżyć ciśnienie krwi pacjenta.

Dźwięk głosu jest także użytkowany przez niektórych terapeutów. Gra toczy się o kierowanie dźwięków emitowanych w kierunku części ciała, którą wypada leczyć. Z drugiej strony istotne jest mieć pojęcie, że sonoterapia w połączeniu z hipnozą może pozwolić palącym na rzucenie palenia.

Related Posts