Zafunduj sobie trochę luksusu w ogrodzie

Zafunduj sobie trochę luksusu w ogrodzie – prywatne spa

Na rynku osiągalne są dwa bazowe rodzaje wanien, jakie pasują do spa do ogrodu – wolnostojące i warianty do zabudowy. Obydwa typy mają swoje defekty i walory, jednak w głównej mierze są poświęcane do rozmaitego rodzaju przeznaczeń. W następstwie tego tez warto przed kupnem sumiennie przemyśleć, na który wariant się zdecydować, żeby następnie uniknąć kłopotu z prawdopodobną wymiany wanny na inną. Obydwa typy wanien występują również w małych, jak oraz większych wersjach, przez co nie ma jakiegokolwiek problemu z doborem modelu pasującego do rzeczowego miejsca. Co znacznie więcej, nie różnią się one funkcjami oraz mechanizmami oddziałującymi na schematyczne użytkowanie. Główna różnica tkwi w sposobie montażu, co jednak jest bardzo istotne.

Spa do ogrodu w wersji wolnostojącej

Ostatnie lata przyniosły duży wzrost popularności wanien do ogrodu w wersjach wolnostojących. Widuje się je nawet w niewielkich ogrodach, a również w wielu obiektach komercyjnych. Niezwykle rozległą zaletą takich wanien jest to, iż są dostępne w interesujących cenach oraz można je z powodzeniem wykorzystać także w domach prywatnych, a nie wyłącznie w obiektach komercyjnych. Ich obszerną zaletą jest to, iż wolno je postawić właściwie wszędzie i nie ma w tej kwestii pokaźniejszych ograniczeń. Spa do ogrodu spisze się w takich punktach jak:

• tarasy,

• zabudowane ogrody zimowe,

• ogrody letnie,

• chaty rekreacyjne.

Jak widać, zastosowań wanien wolnostojących jest wiele. Ze względu na znaczącą mobilność wystarczy je po prostu ustawić w dowolnym miejscu. Niejednokrotnie nie należy nawet martwić się o przyłącza oraz budowę rur, bo można z nich korzystać w wersji, jaką napełnia się wodą, a następnie ją najzwyczajniej w świecie wypompowuje. Wanny ogrodowe są tak projektowane, by były uniwersalne i wolno je było zastosować nieomalże wszędzie. Poza tym są one na tyle niewielkie, że spokojnie zmieszczą się na przestrzeni nieprzekraczającej dwóch metrów kwadratowych, o ile mowa o najniższych wariantach. Są to modele przeznaczone dla jednej osoby. Wanny do spa do ogrodu występują także w większych wersjach, które nadają się dla większej ilości ludzi i zajmują trochę więcej miejsca.

Zabudowane ogrodowe spa

Jest także możliwość wybrania modeli przeznaczonych do zabudowy. Są to wersje zaprojektowane tak, by wolno było je swobodnie zabudować we własnym zakresie oraz są pozbawione jakichkolwiek bezużytecznych elementów, poza niecką oraz pompami wody oraz innymi mechanizmami. Są to najczęściej same niecki z dobrym wyposażeniem, takim jak pompy do wody. Są zaprojektowane tak, by wolno było je zabudować w dowolny sposób. Tego typu wanny można zamontować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest przygotowanie wgłębienia w gruncie i posadowienie wanny tak samo, jako montuje się baseny. Drugą alternatywą jest montaż na poziomie gruntu, inaczej tak samo, jak montuje się wanny na przykład w łazienkach. Montaż niżej poziomu gruntu jest dosyć kłopotliwy, jednakże dopuszczalny do wykonania. Alternatywne wyjście też nie jest tak proste do wdrożenia, gdyż żąda przygotowania dobrej zabudowy, a w związku z tym obydwie opcje kojarzą się z koniecznością wykonania sporej ilości pracy.

W jaką wannę wyposażyć ogrodowe spa?

Jak dostrzega się, nad wyborem praktycznej opcji należy się poprawnie zastanowić. Należy też prawidłowo przemyśleć, który z wariantów będzie bardziej dochodowy dla konkretnego miejsca, w którym planuje się zlokalizować wannę. To naturalnie dzięki takiemu wyborowi można ją zabudować drewnem, kamieniem bądź też glazurą, a także gruntownie przystosować do miejsca, w którym będzie stała. Takie rozwiązania są na ogół wybierane w obiektach komercyjnych, niemniej jednak należy pamiętać, że w domowym ogrodzie, może dojść do potrzeby wprowadzenia lekkich metamorfoz, a w owym czasie należy by wszystko demontować. W przypadku wanny wolnostojącej wystarczy ją po prostu przestawić, co jest dużą zaletą, zwłaszcza w małych ogrodach i w miejscach, które w niedalekiej przyszłości mogą być inaczej aranżowane. Jedną z różnic jest także to, że wersje wolnostojące występują w zróżnicowanych edycjach, a w tym w wariantach niezwykle fundamentalnych, jakie są przy okazji dość tanie.

Related Posts